Rozwój nowych technologii doprowadził do powstania m.in. iPhone, telefonu z wieloma dodatkowymi i użytecznymi funkcjami. Jego funkcjonalność i popularność na całym świecie jest niekwestionowana, ale mylnie byłoby zakładać, że są niezniszczalne albo wolne od mankamentów. Niektóre z egzemplarzy są zresztą wadliwe już podczas zakupu, gdyż błędy i usterki fabryczne zdarzają się przy produkcji każdego urządzenia. Czy jednak użytkownicy iPhone mają duże powody do narzekania, a jeśli jakieś problemy w tych smartfonach występują, to jakie najczęściej?
Delikatność nowoczesnych urządzeń
Memy z udziałem słynnej Noki 3310, jak chociażby używanie Noki do taranowania drzwi przez policję są znane niemalże wszystkim internautom. Jednocześnie telefony Nokia nadal uchodzą za przykład urządzeń solidnych, którym niestraszne upadki. Niestety, ale to nie dotyczy większości innych podobnych nowoczesnych urządzeń, które są bardzo podatne na uszkodzenia mechaniczne.
Delikatne i łatwo pękające szybki
Nowoczesne smartfony w tym i iPhone są dosyć podatne na zarysowania, a nawet pęknięcia w nich szybki. Kiedyś był to problem głównie natury estetycznej, ale zważywszy na rolę szybki wyświetlacza w funkcjonowaniu smartfona obecnie taka awaria uznawana jest za jedną z poważniejszych i dość często występujących, a zwłaszcza w iPhone. Niewiele potrzeba, aby doszło do takiej awarii. Wystarczy wyślizgnięcie się smartfona z ręki i awaria gotowa. Jeżeli upadek dotyczy dywanu, czy nawet podłogi w domu, folie ochronne albo pokrowce na iPhone czasami zdadzą egzamin, ale upadek na chodnik w mieście niemalże we wszystkich przypadkach kończy się koniecznością wymiany szybki na nową. Wymiana szybki w iPhone może przebiec drożej lub taniej w zależności od tego, czy zastosowany zostanie zamiennik, czy szybka oryginalna. Częstym przypadkiem jest tutaj również konieczność naprawy wygiętego obramowania.
Problematyczne baterie
Inną częstą usterką są problemy z baterią iPhone. Starsze modele, czyli iPhone 5 oraz iPhone 6 przeszły w tym zakresie masową wymianę baterii na moduł mniej zawodny. Jednocześnie problem nie zniknął, a baterie pozostały tym, na co użytkownicy narzekają. Skarżący się na usterki iPhone’ów wymieniają w tym kontekście m.in. nieprawidłowe ładowanie baterii, samoczynne jej rozładowywanie, a także nagłe wyłączanie się smartfonów bez jakiejkolwiek akcji z ich strony. Pocieszające jest to, że w internecie występuje sporo informacji na temat partii smartfonów z wadliwymi bateriami. Taka wiedza pozwala na udanie się z iPhone z takiej serii do odpowiedniego serwisu, co z kolei zapobiega wydawaniu własnych pieniędzy na zakup nowej baterii do iPhone.
Kontakt iPhone z wodą
Nie tylko nowe urządzenia, w rodzaju iPhone, ale i ogólnie elektronika nie jest odporna na wodę. Nie jest to wprawdzie awaria stricte smartfona, ale każdy serwis telefonów często ma styczność z zalanymi urządzeniami.
Tutaj trzeba uczcicie zauważyć, że nie jest to niczym dziwnym i niekoniecznie musi oznaczać gapiostwo użytkownika. Po prostu smartofony sa użytkowane wszędzie. Zabierane są do kuchni podczas gotowania, obsługiwane są w łazience podczas odprężającej kąpieli, czy widoczne są w ręku plażowicza albo kajakarza, nagrywającego mijane urokliwe widoki natury. Nie można się więc dziwić, że takie smartfony często mają niestety kontakt z wodą, a nie da się iPhone zabezpieczyć przed nią całkowicie.
Tutaj niewiele można zrobić po zalaniu, oprócz natychmiastowego wyłączenia aparatu i osuszenia go z zewnątrz. A dalej? Co zrobić z zalanym iPhone? W tym wypadku zalecane jest zaniesienie go do fachowców. Tylko profesjonalny serwis Apple może przywrócić iPhone do stanu używalności przed zalaniem. Osuszenie urządzenia w domu i ponowne jego włączenie prowadzi najczęściej do mikropęknięć, ponieważ po zalaniu wewnątrz mogą pozostawać resztki wilgoci.
Faktycznie problem z baterią to zmora każdego urządzenia po pewnym czasie użytkowania. Kilka godzin i bateria w telefonie pada.