Wynajem podnośników terenowych

      Wynajem podnośników terenowych

 

              Wynajem podnośników terenowych to usługa, którą świadczą tylko nieliczne firmy. Zapotrzebowanie nie jest tak duże, jak w przypadku standardowych podnośników umieszczonych na podwoziu samochodów dostawczych. Podnośniki terenowe używa się w wyjątkowych przypadkach, kiedy podłoże nie umożliwia poruszania się innych pojazdów.

              Podnośniki terenowe wyposażone są zwykle w gąsienice, umożliwiające przemieszczanie się podnośnika z miejsca na miejsce. Wynajem podnośników terenowych to oferta skierowana zarówno dla przedsiębiorstw remontowo – budowlanych i może wówczas obejmować długoterminowy okres wypożyczenia pojazdu dźwigowego oraz do osób fizycznych, w przypadku, gdy jednorazowo potrzebują użyczyć specjalistycznego sprzętu.

              Umowy formułuje się w różny sposób, choć cenę najczęściej oblicza się według systemu jednogodzinowego wynajmu. Wynajem podnośników terenowych obejmuje urządzenia wyposażone w teleskopowy wysięgnik z koszem, w którym mieści się od 1 do 2 osób. Kosz może mieć udźwig do kilkuset kilogramów, najczęściej niewiele ponad 200 kg. Podnośniki terenowe są pojazdami samojezdnymi, wyposażonymi w silniki diesla o dużej mocy. Napęd na cztery koła daje możliwość bezproblemowego przemieszczania się nawet w najtrudniejszych warunkach.