Podnośnik terenowy

      Podnośnik terenowy

 

              Czym różni się podnośnik terenowy od standardowych podnośników, jakie niemal codziennie widujemy na skraju dróg, w centrum miast czy obok kilkupiętrowych budynków? Podstawowym elementem jaki je odróżnia jest napęd na wszystkie koła pojazdu. Podnośnik terenowy ma bardziej stabilną konstrukcję.

               Został wyprodukowany po to, aby przemierzać najtrudniejsze nawierzchnie, błotne, piaskowe, podmokłe, słowem każde, spełniające problemy zwykłym pojazdom. Podnośnik terenowy w przeciwieństwie do standardowego podnośnika jest najczęściej pojazdem samojezdnym. Wyposażony jest więc w dobrej jakości koła, skłonne stawić opór trudnej nawierzchni. Czasem poruszają się za pomocą systemu gąsienic, co wyklucza jakikolwiek problem  związany z przemieszczaniem podnośnika.

               To urządzenie zwrotne, o dużej mobilności, lekkie choć stabilne i odporne na działanie warunków atmosferycznych. Podnośnik terenowy to sprzęt do zadań specjalnych. Używa się go głównie podczas robót budowlanych czy drogowych. Obsługa podnośnika nie należy do najłatwiejszych, dlatego często wynajmuje się go wraz z doświadczonym operatorem, który ze względu na rutynę własnego zajęcia, wykona zadanie szybciej i bardziej efektywnie. Warto więc, o tym pomyśleć.