Podnośnik na samochodzie

      Podnośnik na samochodzie

 

              Podnośnik na samochodzie charakteryzuje jedna, podstawowa zaleta, a mianowicie mobilność jaką pojazd nam gwarantuje. W zależności od długości wysięgnika oraz rodzaju materiału z jakiego podnośnik jest skonstruowany, umieszcza się je na odpowiednich podwoziach samochodowych, mniej lub bardziej wytrzymałych.Podstawowym podziałem jest rozróżnienie na podnośniki koszowe do 3,5 ton oraz powyżej tej wielkości.

              Podnośnik może mieć ramię o charakterze teleskopowym oraz przegubowym. Oba rozwiązania posiadają swoje plusy i minusy, dlatego dobrze jest precyzyjnie zasygnalizować do jakich potrzeb pragniemy wynająć dany pojazd. Klient wynajmujący podnośnik na samochodzie powinien uwzględnić udźwig kosza, czyli obliczyć ile osób oraz w jakiego rodzaju pracy urządzenie będzie użytkowane.

              Najczęstszym typem sterowania podnośnika jest system hydrauliczny, odznaczający się wytrzymałością, niezawodnością, łatwością konserwacji oraz długą żywotnością. Podnośnik na samochodzie, który znajduje się w ofercie solidnej firmy świadczącej usługę wynajmu posiada bogate wyposażenie. Licznik roboczogodzin, zawory bezpieczeństwa, dźwiękowe sygnały ostrzegawcze, węże hydrauliczne schowane wewnątrz wysuwanego ramienia, to standardowe wyposażenie takich pojazdów.