Podnośnik na gąsienicach

      Podnośnik na gąsienicach

 

            Podnośnik na gąsienicach to jedno z urządzeń dźwigowych skonstruowane dla spełniania kilku ważnych funkcji. Podstawą podnośnika jest wysuwane ramię teleskopowe lub przegubowe, które umożliwia wykonywanie prac wysokościowych. Długość wysięgnika uzależniona jest zwykle od  rodzaju urządzenia.Czasem wykonuje się prace na niewielkich wysokościach i nie ma potrzeby organizowania sprzętu dźwigowego o wyjątkowo długich i stabilnych ramionach.

            Doraźne prace, jak np. oczyszczanie powierzchni wokół domu, wycinka niewysokich drzew czy prace porządkowe i remontowe na dachach posesji, nie wymagają dźwigów i podestów ruchomych umocowanych na samochodach ciężarowych.Podnośnik na gąsienicach posiada wiele widocznych zalet. Mobilność i ergonomiczność urządzenia daje możliwość nieskrepowanych manewrów i łatwość przemieszczenia z miejsca na miejsce.

            Dzięki systemowi gąsienic podnośnik bez problemu porusza się po każdym rodzaju podłoża, nawet zabłoconym podmokłym terenie. Jeśli istnieje konieczność użycia sprzętu typu podnośnik na gąsienicach, na terenie, gdzie powierzchnia jest zadbana i równa, nie musimy martwić się, że urządzenie dokona jej zniszczenia, ponieważ gąsienice nie pozostawią żadnych śladów na podłożu.