Podnośnik koszowy

      Podnośnik koszowy

 

              Podnośnik koszowy jest specjalistycznym urządzeniem, które ułatwia pracę na wysokościach. To wydaje się być jego najważniejszym zadaniem i głównie w takim celu podnośnik koszowy zostaje wynajmowany. Podnośnik koszowy jest niczym innym jak urządzeniem dźwigowym wyposażonym w długi wysięgnik o postaci ramienia i utwierdzonym na jego końcu koszu, do którego może wejść człowiek.

               Bardzo często spotyka się podnośniki koszowe, które umieszczone są na samochodach ciężarowych. Tego rodzaju podnośników używa się do najróżniejszych celów np. do ułatwienia pracy przy wycince drzew, myciu okien budynków, malowaniu ścian. Podnośnik koszowy nadaje się do do każdego rodzaju pracy na wysokościach.Zakłady odpowiedzialne za wszelkie prace publiczne czy roboty drogowe posiadają samochody dostosowane do prac na wysokościach, dzięki wysięgnikowi wyposażonemu w podnośnik koszowy.

              Sterowanie takim dźwigiem może się odbywać na kilka sposobów. Kokpit sterowniczy znajduje się w szoferce pojazdu, poza nią, na zewnątrz samochodu, a nawet w koszu wysięgnika. Kosz przeznaczony jest dla jednej lub kilku osób, w zależności od zapotrzebowania, rodzaju sprzętu oraz charakteru wykonywanej pracy. Samochody wyposażone w urządzenia dźwigowe nie należą do najtańszych.