Podnośnik 70m

      Podnośnik 70

 

              Podnośnik 70 m należy do specjalistycznych sprzętów dźwigowych. Jego waga jest zwykle duża i do transportu wykorzystuje się samochody o sporej masie własnej. Podnośniki najczęściej na stałe umieszcza się na podwoziach, ze względu na skomplikowany proces przewożenia. Podnośnik 70m posiada wysięgnik o podanej długości.

              Teleskopowe lub przegubowe ramię wysięgnika zbudowane jest z lekkiej i trudnej na odkształcenia stali. Bardzo dobrym rozwiązaniem byłoby produkowanie ramienia wysięgnika z aluminium, ze względu na znaczną lekkość konstrukcji, lecz aluminiowy surowiec wciąż charakteryzuje się wysokimi cenami oraz stosunkowo dużą podatnością na uszkodzenia mechaniczne.Podnośnik 70m, dzięki niezwykle dużemu zasięgowi wysięgnika, długości równej 70 m, umożliwia prace na budynkach liczących kilka, a nawet kilkanaście pięter.

              Wysięgnik z reguły zakończony jest koszem, w którym pracuje dwóch lub kilku pracowników, w zależności od rodzaju pracy, a przede wszystkim udźwigu kosza. Podnośnik 70m wyposażony jest zwykle w kosz, skąd odbywa się sterowanie urządzeniem. To niezbędne rozwiązanie, ponieważ komunikacja między osobą w szoferce samochodu, a tą znajdującą się w koszu podnośnika – jest niemal niemożliwa.