Podnośnik 4x4

      Podnośnik 4x4

 

              Podnośnik 4x4 należy do specjalistycznego sprzętu dźwigowego, którego używa się w nadzwyczajnych sytuacjach. Zwykle wypożycza się mniejsze podnośniki o standardowych cechach. Niewielkich długości wysięgniki pozwalają na wykonywanie podstawowych prac remontowo – budowlanych, porządkowych oraz wielu innych.Podnośników o długich wysięgnikach używa się w straży pożarnej, w dużych miastach, gdzie spotykamy się z wysokimi budynkami i kilkupiętrowymi blokami.

             Istnieje wówczas  ryzyko pożaru nawet na najwyższych kondygnacjach, gdzie podnośnik o długim, nawet 70 – metrowym wysięgniku stanowi niezbędny sprzęt ratowniczy. Podnośnik 4x4 został tak skonstruowany, alby poradzić sobie w najtrudniejszych warunkach.Takim podnośnikiem dysponują firmy odpowiedzialne za budowanie dróg i mostów, a także wszelkiego rodzaju większe przedsiębiorstwa prowadzące prace na terenach podmokłych, piaskowych, wydmowych czy błotnych.

             Duża moc silnika oraz napęd na wszystkie cztery koła umożliwia poruszanie się w każdych warunkach. Podnośnik 4x4 charakteryzuje się także lepszą stabilnością konstrukcji, materiałami, które nie są podatne na uszkodzenia oraz korozje. Ciężki sprzęt dźwigowy musi być bezpieczny i niezawodny