Podnośnik 30m

      Podnośnik 30m

 

              Podnośnik 30m należy do lepszej klasy sprzętów dźwigowych ze względu na długość wysuwanego ramienia, które może być teleskopowe lub przegubowe. Podnośnik 30m jest  tymczasowo lub na stałe zamontowany na samochodach dostawczych. Masa samochodu wraz z podnośnikiem może stanowić przeszkodę dla prac odbywających się na miękkiej, podatnej na uszkodzenia nawierzchni.

             Należy dobrze obliczyć masę całkowitą pojazdu wraz z urządzeniem, zanim przystąpimy do pracy, aby nie okazało się później, że w sposób nieodwracalny uszkodziliśmy np. kostkę brukową. Podnośnik 30 m może być wyposażony w kosz, do którego z łatwością zmieści się kilka osób mających możliwość nieskrępowanego ruchu. Takie podnośniki są niezbędne podczas pracy na wysokościach.

            Szczególnie podczas mycia okien budynków biurowych liczących kilkanaście pięter. Podnośnik 30m obliczony jest na maksymalną wysokość roboczą równą 30 metrów oraz maksymalny wysięg boczny, np. 14 metrów. Nie bez znaczenia jest także udźwig kosza np. 200 kg. Dla maksymalnego komfortu pracowników konstruuje się kosze obrotowe, z których można sterować urządzeniem. Wszystko to sprawia, że podnośnik 30m jest łatwy w obsłudze oraz bardzo praktyczny i niezbędny podczas prac budowlanych, remontowych czy porządkowych.