Podnośnik 25m

 

      Podnośnik 25m

 

              Rynek specjalistycznego sprzętu dźwigowego oferuje nam dużą gamę różnych podnośników. Można wymienić podnośniki o własnym napędzie, najczęściej akumulatorowym, zasilane prądem elektrycznym, a także takie, które przymocowane są do podwozia samochodu ciężarowego i stamtąd sterowane.Taki podnośnik 25m nie wymaga wówczas własnego transportu, zatem bardzo łatwo jest go przemieścić.

              Bardzo istotnym parametrem urządzenia dźwigowego jest długość wysięgnika. Spotykamy całą gamę ich długości, ze względu na nieograniczony zakres ich stosowania. Jedne z najmniejszych podnośników liczą poniżej 20 metrów. Takie urządzenia umieszcza się zwykle na samochodach ciężarowych o małej masie, nieprzekraczającej 3 ton. Stosuje się je zwykle w przypadku mniejszych, przydomowych robót, wycince niewielkich drzew i tym podobnych zajęć.

              Podnośnik 25m i większe, to sprzęt, który wykorzystuje się do bardziej wyspecjalizowanych prac. Takie urządzenie są niezwykle potrzebne na budowach, podczas robót drogowych, a także w magazynach i halach fabrycznych. Podnośnik 25m stanowi w takim przypadku urządzenie stacjonarne, nieposiadające własnego napędu, ponieważ nie ma potrzeby jego przemieszczania. Jest wykorzystywane do unoszenie ładunków o dużej masie.