Podnośnik 20 m

      Podnośnik 20 m

 

              Nieustanna urbanizacja wymusza specyficzny styl architektoniczny oparty na konstruowaniu wysokich budynków. Aby móc zając się ich późniejszą konserwacją i pielęgnacją, niezbędne jest posiadanie odpowiedniego sprzętu, czyli podnośników o różnorodnej długości wysięgnika. Podnośnik 20 m, którego używa się do prac porządkowych np. wycinki drzew, mycia okien, konserwacji elewacji zewnętrznej lub malowania ścian.

              Podnośnik 20m umożliwia prace wysokościowe, których nie można by wykonać w żaden inny sposób. Montowanie rusztowania okazałoby się procesem czasochłonnym i nieporównywalnie droższym oraz wymagałoby zaangażowania dużej liczby pracowników. Podnośnik 20m można wynająć na dłuższy czas lub na okres kilku godzin. Wyróżnia się bardzo wiele rodzajów podnośników dźwigowych.

              Jedne z nich umieszczone są na podwoziach samochodów. Wystarczy podjechać samochodem ciężarowym w  miejsce znajdujące się najbliżej fasady budynku i uruchomić wysięgnik, którego ramię zakończone jest koszem, gdzie bez problemu mieści się jedna lub kilka osób. Podnośnik 20m steruje się z szoferki samochodu osobowego lub nawierzchni podwozia. W nowszych koszach podnośników znajduje się także kokpit sterowniczy oraz istnieje możliwość włączania i wyłączania silnika samochodu.