Duży kosz podnośnik

      Duży kosz podnośnik

 

               Duży kosz podnośnik umiejscowiony jest zwykle na samym końcu wysuwanego, przegubowo-teleskopowego ramienia. Pojemność kosza uzależniona jest od celowości i samego przeznaczenia podnośnika, choć najczęściej może zmieścić do dwóch lub trzech osób. Duży kosz podnośnik ma wystarczającą ilość miejsca, aby w sposób swobodny mogło w nim manewrować kilka pracujących osób.

             Zawsze powinni oni mieć możliwość nieskrępowanego ruchu, ponieważ wykonują pracę na wysokości, co wiąże się z dużym ryzykiem upadku. Do pracy w koszu podnośnika wybiera się wcześniej wyselekcjonowanych pracowników, którzy nie posiadają żadnych lęków związanych z przebywaniem w małym pomieszczeniu, a przede wszystkim nie odznaczających się lękiem wysokości.

            Strachliwe zachowania mogłyby znacznie utrudnić komfort pracy oraz przyczynić się do niebezpiecznego wypadku. Duży kosz podnośnik posiada kokpit sterujący wysięgnikiem, dzięki czemu pracownicy mają możliwość samodzielnego sterowania własnym położeniem. Mogą się także obracać wokół swojej osi, co stanowi znaczne ułatwienie. Nowoczesne podnośniki posiadają także przycisk włączający i wyłączający silnik samochodu. Duży kosz podnośnik znajduje się w ofercie bogato wyposażonych wypożyczalni sprzętu dźwigowego, ponieważ należy do rzadkości.